Słoneczna aura, jakże upragniona dla amatorów korzystania z uroków gorąca i pragnących wzbogacić własne ciało w barwy opalenizny. Mimo, iż efekt taki stwarza ryzyko zachorowania na różnego rodzaju choroby skóry, włącznie z tą najbardziej dramatyczną – jej nowotworem. Nie odstręcza to jednak tych, dla których urok piękna cielesnego stanowi wizytówkę osobistą, bez względu na wszelkie konsekwencje.

Nie każda osoba jednak wyraża chęć i radość ze spotkania z promieniami słonecznymi. Ci, którzy są podatni na ich negatywne skutki oddziaływania w postaci piegów, z całą pewnością nie będą szczęśliwi z wyglądu własnego ciała, a zwłaszcza twarzy. W tej grupie znajdują się ci, którzy nie przywiązują do tego szczególnej uwagi, lecz przede wszystkim większość, dla których problem, jak usunąć piegi, stanowi nie lada wyzwanie i powód do niezadowolenia ze swojej urody. Pomijając już fakt, że u niektórych wywołuje to poczucie zawstydzenia i kompleks niższości.

Można oczywiście, dla pocieszenia, przypomnieć bohaterkę tak bardzo popularnego niegdyś szwedzkiego filmu, rudą piegowatą dziewczynkę z warkoczami, która była ulubienicą wszystkich, lecz to z pewnością niewielka pociecha, gdyż film jest filmem, a bohaterowie nie muszą zmagać się z codziennymi realiami życia, w których przebywanie z różnymi ludźmi nie zawsze bywa przyjemne. Żarty i wyśmiewanie się z czyichś niedostatków urody, na pewno potrafi boleć i pozostawić trwały ślad w psychice. Nie jest również dobrą radą ta, ze nie należy zwracać uwagi na ludzkie gadanie. Mocna psychika potrafi sprostać wszelkim przeciwnościom i złośliwościom, lecz nie każdy wyrobił sobie tę cechę.

Na każdy problem jest rozwiązanie. Trzeba tylko odpowiednio go poszukać. Możliwości jest tak wiele, jak naszych zdolności intelektualnych. Często jednak rozwiązanie skomplikowanego problemu znajduje się tak blisko. Nie trzeba rozwiązań w sferze słonecznej szukać w kosmosie. Dla dręczonych piegami, najprostszym wyzwoleniem się z tego dramatu jest krem na piegi. W końcu, postęp myśli ludzkiej, dążącej do przynoszenia sobie ulgi w cierpieniach, jest jej nadrzędnym celem.