Niektórym wydaje się, że okna wystarczy umyć tylko z okazji świąt lub po zimie. Tymczasem należy o nie dbać regularnie, ponieważ tylko wtedy zachowają swój blask. Im większe ryzyko zabrudzenia (mieszkanie w centrum miasta, problem unoszącego się kurzu), tym częściej należy usuwać z nich zabrudzenie. W domach, w których przeszklenia stanowią ważny punkt aranżacyjny i zajmują większą część w pomieszczeniach, obowiązują podobne zasady, ponieważ okna stanowią tam ważny element wystroju. Tak samo wygląda sytuacja w przypadku mieszkań, gdzie znajdują się małe dzieci oraz zwierzęta, pozostawiające po sobie ślady. 

Kiedy umyć okna?

Pora dnia ma duże znaczenie dla mycia okien. Niewskazane jest mycie w pełnym słońcu, ponieważ szybko schnąca woda z płynem pozostawia nieestetyczne smugi, które trudno wtedy usunąć. Zdecydowanie lepiej przenieść tę czynność na popołudnie lub wczesny poranek, unikając ostrego słońca. Zagrożeniem są również opady deszczu czy śniegu. Krople opadów również pozostawiają smugi, podobnie działa mróz, który nie dość, że zostawia smugi to czyni mycie okien bardzo niekomfortowym.

Jaki płyn do mycia okien wybrać?

Wiele osób zastanawia się, czy warto wydawać pieniądze na środki chemiczne do mycia okien. Można przecież skorzystać z octu, którego właściwości znane są od lat. Okazuje się, że profesjonalne środki czystości charakteryzują się doskonałą skutecznością i jednocześnie ułatwiają mycie okien. Ich szeroki wybór znajduje się pod poniższym linkiem: https://www.merkurygdynia.pl. Produkty dostępne są w różnych cenach oraz opakowaniach o mniejszej i większej pojemności, dzięki czemu każdy znajdzie produkt, który najbardziej odpowiada jego potrzebom. Dostępne w praktycznych dozownikach ze spryskiwaczem można z łatwością rozprowadzać na szybie. Inne produkty dostępne są w opakowaniu bez rozpylacza, ponieważ stanowią zapas. Produkty różnią się również zapachem. Poza standardowymi dostępne są przyjemne zapachy jabłka czy cytryny, które pozostawiają świeży zapach w pomieszczeniu.

Profesjonalny środek czyszczący do mycia okien

Największą skuteczność w usuwaniu plam i smug z okien wykazują produkty dedykowane powierzchniom szklanym i oknom. Lepiej także wybierać preparaty od renomowanych producentów. Daje to pewność, że skład zawiera niezbędne składniki czyszczące, które doskonale radzą sobie z różnego rodzaju zabrudzeniami, a także są bezpieczne dla zdrowia. Profesjonalne środki do czyszczenia można podzielić na dwie grupy: płyny do mycia ram i parapetów oraz płyny do szyb. Niektóre produkty łączą obie te funkcje. Dzięki temu usuwają zarówno uporczywe zabrudzenia, zanieczyszczenia emisyjne oraz tłuste plamy z powierzchni szklanych, a jednocześnie dbają o czystość ram i parapetów. Nie pozostawiają smug, ale powodują, że łatwiej uzyskać efekt błyszczącej tafli. Wiele produktów cechuje się uniwersalnością, co sprawia, że nadają się zarówno do okien, jak i luster czy kabin prysznicowych. Ich dodatkową zaletą może być opcja zapobiegająca parowaniu, co sprawdza się zwłaszcza w łazience.