Doświadczeni rowerzyści zazwyczaj nie korzystają z usług serwisów rowerowych, tłumacząc, że potrafią zająć się swoim rowerem samodzielnie. Chociaż obecnie w sieci nie brakuje porad, instrukcji, wskazówek na temat wymiany poszczególnych komponentów, regulacji przerzutek, czy wykonania ramy, to niekiedy serwis rowerowy może okazać się przydatny i bez wątpienia warto z niego skorzystać.

Dla kogo serwis rowerowy?

Dobry serwis rowerowy będzie miał w swoim zespole wysoko wykwalifikowanych, doświadczonych mechaników oraz sprzedawców, którzy są pasjonatami jazdy na rowerze. Najlepiej zdecydować się na współpracę z firmą, która cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów i posiada ugruntowaną pozycję w branży. Chociaż w tym wypadku zazwyczaj takie usługi będą droższe, to można mieć gwarancję, że nasz jednoślad będzie serwisowany w należyty sposób. Nawet doświadczeni rowerzyści powinni raz na jakiś czas skorzystać z usług profesjonalistów, szczególnie w przypadku dłuższych, czasochłonnych napraw, które wymagają odpowiedniej wiedzy oraz sprzętu. Takie usługi jak centrowanie, zaplatanie kół, czy kompletny przegląd roweru, warto zlecić fachowcom. Niekiedy nasz jednoślad będzie niestety wymagał naprawy specjalistycznej, z czym możemy nie dać sobie rady.

Oczywiście część usterek można usunąć samodzielnie, bo regulacja hamulców, przerzutek, czyszczenie i smarowanie łańcucha, czy wymiana przebitej dętki to proste i szybkie naprawy niewymagające posiadania specjalistycznych narzędzi.

Jak wybrać odpowiedni serwis?

Zanim oddamy nasz rower w ręce mechanika, warto dokładnie przeanalizować poczynania firmy, jej renomę oraz opinie poprzednich klientów. Zazwyczaj jest tak, że dobre sklepy rowerowe posiadają własny serwis, gdzie wykonują naprawy, ale także montują rowery od podstaw. Sklep rowerowy Antymateria to nie tylko miejsce, gdzie można kupić rower na zamówienie, ale także skorzystać z profesjonalnego serwisu. Firma wykonuje naprawy i przeglądy rowerów różnego rodzaju, również tych pochodzących od innych producentów.  W Antymaterii możesz skorzystać z usług naprawy, remontu i przeglądu roweru, serwis jest w stanie podjąć się praktycznie wszystkich zleceń ze względu na to, że posiada nowoczesny, specjalistyczny sprzęt.

Zarówno wybór serwisu, jak i samego roweru wcale nie jest zadaniem tak prostym, jak początkowo może się wydawać. Trzeba się zaangażować, rozważyć wszystkie za i przeciw przeanalizować dokładnie swoje potrzeby oraz wymagania. Aby rower mógł służyć przez lata i był bezawaryjny.

Jazda na rowerze może dawać naprawdę dużo przyjemności, niezależnie od tego, czy jeździmy rekreacyjnie, czy wyczynowo. To doskonały sposób na zbudowanie kondycji, poprawę samopoczucia oraz poniekąd ochronę środowiska.