Rozdawanie gadżetów reklamowych to jedna z najczęstszych i najskuteczniejszych form kampanii promocyjnych. Gadżet z nadrukowanym logo firmy z jednej strony przypomina kupującemu o istnieniu tej firmy, a z drugiej może znacząco przyczynić się do kreowania pozytywnego wizerunku. Popularnymi upominkami firmowymi są: długopisy, notatniki, magnesy, memoklipsy, kubki, koszulki, walizki, plecaki, parasole itd.

Jak powstają gadżety reklamowe?

Branża reklamowa stosuje różne rodzaje metod nadruku, w zależności od rodzaju podłoża, na którym ma zostać wydrukowane logo lub inny obraz, kojarząc ten gadżet z marką producenta. Na przykład w przypadku gadżetów reklamowych w postaci T-shirtów jedną z najczęściej stosowanych jest dobrze znana metoda sitodruku. Polega na nałożeniu farby na podłoże za pomocą szablonu, tj. matryca przypominająca siatkę, przez którą impregnowana jest farba. Natomiast do wykonywania haftu monochromatycznego lub kolorowego wykorzystywane są profesjonalne urządzenia, pracujące według ustalonego programu komputerowego.

Termotransfer to częsta metoda nanoszenia logo na gadżety reklamowe polega na nanoszeniu obrazu na torby wykonane z tkanin bawełnianych, mieszanych lub syntetycznych pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia. Metoda umożliwia uzyskanie obrazów bardzo wyraźnych, wielobarwnych, z uwzględnieniem kolorów metalicznych. Tampodruk to głęboki druk pośredni stosowany na powierzchniach drewnianych, kartonowych, plastikowych, doskonale sprawdza się przy znakowaniu gadżetów reklamowych.

Gadżety reklamowe idealne podczas akcji promocyjnych

Gadżety reklamowe z logo są z reguły dystrybuowane podczas różnych wydarzeń publicznych: wystaw, seminariów, z gratulacjami dla pracowników etatowych oraz nowo zatrudnionych jako prezent powitalny. Najpopularniejsze rodzaje materiałów informacyjnych to: zeszyty, kalendarze, magnesy i memoklipsy, pendrive, etui, kubki, odzież sportowa, zegary, stacje pogodowe itd.

Eksperci zauważają, że gadżet reklamowy z logo działa znacznie sprawniej niż wizytówki i ulotki. Produkty promocyjne wpływają pozytywnie na opinię potencjalnego nabywcy o marce i są doskonałym sposobem na przypomnienie o firmie. Zwrócono również uwagę, że produkty promocyjne stymulują wzrost sprzedaży.

Magnesy reklamowe z nadrukiem logo jako upominek promocyjny

Magnesy reklamowe z nadrukiem logo Twojej firmy (dostępne np. w sklepie Reklamowe24 – https://gadzety-reklamowe.com/section2/121-Magnesy_i_memoklips) to doskonałe narzędzie do reklamy towarów i usług. Na przykład metalowy uchwyt do mocowania magnetycznego, można przykleić do ściany i wieszać na nim klucze. Magnesy reklamowe dostępne są także w postaci spinaczy na notatki memo i zdjęcia z magnesem z tyłu. Magnesy z logo służą do celów promocyjnych. Ostatnio pojawiły się magnesy które od razu zyskały popularność wśród produktów z logotypem.

Szybko i mocno przylegają do każdej płaskiej powierzchni metalowej i oferują wiele korzyści:

  • Fotograficzna jakość obrazu i dokładne odwzorowanie kolorów.
  • Przystępna cena czyni z nich atrakcyjne gadżety reklamowe nawet przy skromnym budżecie.

Wiele firm doceniło już, o ile skuteczniejsza jest kampania reklamowa przy użyciu magnesów reklamowych z nadrukiem logo jako upominek promocyjny.  Umieszczając taki magnes na lodówce, konsument zawsze będzie miał przed oczami nazwę Twojej marki i dane kontaktowe. I uwierz mi, przypomni sobie w odpowiednim momencie, bo podświadomie będzie już gotowy do współpracy z Tobą! To również sposób na przekazanie informacji na temat spotkań biznesowych.

Memoklipsy reklamowe pozwolą uporządkować biurko

Memoklipsy reklamowe mogą być dekoracją, przenosić ładunek informacyjny lub obrazowy. W końcu możesz na nich wydrukować logo swojej firmy a wtedy przedmiot zamieni się w atrakcyjny prezent biznesowy. Memoklipsy to prawdziwe środki reklamowe i przydatne akcesoria, w końcu często zdarza się, że trzeba pilnie coś napisać i zostawić w zasięgu wzroku.

Takie gadżety reklamowe rozwiązują ten problem! To doskonały pomocnik do umieszczenia w nim notatek lub fotografii. Klipsy z nadrukiem logo do spięcia kartek papieru to bardzo praktyczny upominek dla pracownika, jedyne co trzeba zrobić to go otworzyć, wsunąć notatkę i puścić klips. Jeżeli będzie wykorzystywany w biurze lub w domu każda ważna zapisana informacja będzie bezpieczna i widoczna.