Symulator od wydawnictwa EA, utrzymuje pozycję jednej z najpopularniejszej produkcji tego właśnie gatunku gier. Lecz czy można jednoznacznie stwierdzić dlaczego tego typu produkcja zyskała sławę i ma się dobrze, pomimo bycia tyle lat na rynku?

Od początku. The Sims, jest symulatorem w którym, prowadzimy życie naszych simów. Jesteśmy swego rodzaju istotą nadrzędną zajmującą się światem. Założenie gry brzmi prosto, a co za tym idzie nie jest to gra skomplikowana. I jest to jedna z rzeczy, która, jak wydawać by się mogło jest podstawą dla tej serii gier, ale to nie wszystko. Mogąc robić wszystko, automatycznie uruchamiana jest nasza wyobraźnia. Zaczynamy rozmyślać nad swego rodzaju, scenariuszem rozgrywki. Może on odwzorowywać życie, według nas idealne, bądź zahaczające o jakąś skrajność. Możemy prowadzić skromne życie i zakładać rodzinę albo zacząć jako bogacz, który nie musi się martwić o swoją sytuację finansową.

Odbiegnijmy na chwilę od rzeczy związanych z graczami i przez chwile skupmy się na stronie, czysto technicznej. Mianowicie. Wydawnictwo na przestrzeni lat wydało 4 części tego tytułu. Wraz z kolejnymi odsłonami, technika wykonania grafiki, opcji gry, stale się polepszała i poszerzała. Również jeśli chodzi o kwestie dodatków, EA tutaj nie próżnuje. Bo do każdej odsłony dochodziło wiele dodatków, tak zwanych DLC, dających nam nowe lokacje, cechy, aspiracje itp. Nie licząc wyżej wymienionych DLC, dostępne są pakiety gier, które dodają tylko i wyłącznie elementy wystroju domu.

Co ciekawe, Simsy są grami, które mogą być modowane. Gracze tworzą różnego rodzaju modyfikacje, które dodają do gry różnego rodzaju rzeczy. Można powiedzieć, że takie mody urzeczywistniają bardziej rozgrywkę, co tym samym daje to pole do nowych opcji rozgrywki. Gra sama w sobie, może być swego rodzaju odskocznią. Stwierdzamy, że nasz dzień jest jak wzięty z lewej nogi, to też siadamy do Simsów, aby na chwilę zapomnieć o tym co nas spotkało albo wydarzyło się w tym dniu. Mówiąc prosto, włączamy grę aby zanurzyć się w imersji płynącej od tego tytułu.

Tytuł jest godny swojej pozycji, czego nie trzeba nikomu udowadniać. Zobaczymy co przyniesie 5 już z koleji odsłona tego jakże popularnego symulatora. Czym nas zaskoczy ? Przekonamy się w niedalekiej przyszłości.

Jeżeli jesteś fanem gier, polecamy również konsolę Xbox Series X – obecnie najszybszy i najpotężniejszy sprzęt dostępny na rynku. Xbox Series X została zaprojektowana przez profesjonalnych graczy, przez to jej działanie spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających entuzjastów gier! To co wyróżnia konsolę spośród innych to przede wszystkim architektura Xbox Velocity – połączenie dysku SSD i zintegrowanego oprogramowania pozwala płynność w czasie użytkowania oraz jeszcze szybsze ładowanie gier. Wysoka grafika zachwyci swoją mocą oraz pozwoli na jeszcze intensywniejsze odbieranie świata gier. Najwyższa wydajność Xbox Series X pozwala na korzystanie z tysiąca gier, bez przegrzewania oraz bez żmudnego czekania – wszystko po to, aby w jak największym stopniu ułatwić Ci zabawę!