Meble drewniane są zawsze w modzie, głównie dzięki swojej trwałości i walorom estetycznym. Jednak jeśli chodzi o design, trendy nieustannie się zmieniają. Nawet stoliki drewniane na wymiar, które pozornie wydają się dość prostym elementem wyposażenia, występują w wielu różnych wersjach. Jeśli chcesz wybrać modny i praktyczny stolik, sprawdź, które modele są obecnie najbardziej popularne wśród klientów stolarni. 

Stoliki drewniane na wymiar – metalowy stelaż plus półka 

Jedną z ciekawszych propozycji jeśli chodzi o stoliki drewniane robione na wymiar do salonu, jest model na metalowym stelażu, dodatkowo wyposażony w półkę na samym dole. Najczęściej zamiast klasycznego prostokąta, blat takiego stolika jest kwadratowy. Dzięki temu wokół niego mogą zgromadzić się aż cztery osoby, np. na popołudniowej kawie i każda będzie miała tyle samo miejsca. Stelaż ze stali nierdzewnej będzie dobrze wyglądał, ale całkiem nieźle prezentują się także stelaże pomalowane na czarno lub biało. Postaraj się wybrać kolor w taki sposób, aby dobrze komponował się zresztą mebli. 

Stoliki drewniane na wymiar – mini biurko 

Praktyczny, prostokątny stolik z półeczką to kolejny projekt, który znalazł licznych zwolenników. Zamiast czterech drewnianych nóg lub stelażu, blat oparty jest na dwóch bocznych ściankach, które sprawiają, że przypomina miniaturowe biurko. Ten model dobrze wygląda w centrum pokoju, blisko kanapy, na której domownicy siedzą pijąc herbatę lub oglądając wspólnie program telewizyjny. Na stronie https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoliki/drewniane-stoliki/ znajdziesz przykładowe stoliki w tym stylu i zobaczysz, jak wyglądają aranżacje wnętrz z ich udziałem. 

Stoliki drewniane na wymiar – na drewnianych nogach 

Półki cieszą się niesłabnącą popularnością. Trzeci model stolika, który jest częstym wyborem klientów, również posiada to usprawnienie. Cechują go także ostre krawędzie, które nadają mu wyrazistości oraz cztery drewniane nogi. Co ważne, dla wygody użytkownika, nogi stołu licują z blatem, dzięki czemu nie ma na nim żadnych nierówności.