Inne rowery damskie są przeznaczone do jazdy po mieście, a innymi zwykło się poruszać za miastem. Kiedy jaki wybrać, by móc czerpać radość i przyjemność z jazdy?

Jaki rower damski do jazdy po mieście?

Jazda rowerem po mieście jest całkiem wygodna z uwagi na to, że trasę tworzą idealnie równe ścieżki rowerowe, wyłożone kostką brukową lub asfaltem. Często droga jest równa, więc można jeździć bez większego wysiłku. W związku z tym jaki rower damski wybrać w tej sytuacji? Do jazdy po mieście poleca się zazwyczaj rowery miejskie, które zapewniają wygodną postawę i tym samym sprawiają, że jazda jest całkiem przyjemna.

Rower miejski jest przeznaczony do jazdy po twardej, płaskiej nawierzchni. Jego konstrukcja różni się od konstrukcji rowerów innych typów. Wyróżniają go duże koła, najczęściej o średnicy 28 cali. W oczy rzuca się też przeważnie stalowa rama, która ma rurę podsiodłową ustawioną niemalże pionowo. Cechą charakterystyczną dla tego modelu jest też podniesiona, wyprofilowana kierownica.

Specyficzna w rowerze miejskim jest również budowa hamulców i przełożeń. W nowoczesnych modelach znajdują się też biegi – od 3 do 12. Rowery te mają zwykle bagażnik i koszyk zawieszony na kierownicy.

Jaki rower dla kobiety do jazdy za miastem

Z kolei, jaki rower dla kobiety będzie odpowiedni do jazdy za miastem? Wiele pań stawia na górski. Wydaje się być najlepszą opcją do jazdy po terenie niezabudowanym. Ma grube opony. Popularne rozmiary kół to przeważnie 26 cali, 27,5 cali oraz 29 cali. Rower tego typu ma mocną konstrukcję. Jest odporny na upadki i obtarcia. W jego wyposażeniu znajduje się również amortyzator.

Rower górski świetnie radzi sobie na wszelkiego typu podjazdach i zjazdach, na nierównościach i innych niekorzystnych terenach – wybojach, dziurach itp.

Najlepszy rower damski uniwersalny

Jaki jest jednak najlepszy rower damski? Zważywszy na to, że jazda rowerem jest dziś coraz popularniejsza, a możliwości do tego coraz większe, warto postawić na rower nieco bardziej uniwersalny. To nie oznacza, że rower miejski nie poradzi sobie na terenie niezabudowanym, czyli na jakiejś drodze za miastem. Nieprawdą jest też, że rowerem górskim nie można jeździć po miejskich ścieżkach. Jednak chodzi tu bardziej o wygodę. Warto więc postawić na typ uniwersalny, który zapewni radość z jazdy w każdych warunkach.

Tym polecanym typem jest niewątpliwie gravel. To jeden z najbardziej uniwersalnych rowerów, jakie są dostępne na rynku. Doskonały do miasta i za miasto, także dostępny w wersji dla kobiet. Zastanawiając się więc nad tym, jaki rower damski wybrać, warto poważnie przemyśleć zakup tego jednośladu.

Gravel jest rowerem charakteryzującym się dość agresywną konstrukcją. Łączy w sobie cechy rowerów miejskich i MTB. W sprzedaży dostępne są również tańsze modele. Dzięki uniwersalności tego roweru kobieta będzie mogła jeździć nim dosłownie wszędzie. Sprawdzi się nawet na wakacjach.