Sprzedaż domu nie należy do łatwych zadań. Na rynku jest wiele mieszkań wystawianych na sprzedaż, więc żeby przebić się między innymi trzeba zadbać o kilka spraw. Jeśli uwzględnisz poniższe porady zwiększysz swoje szanse na sprzedaż i uzyskanie dobrej stawki za dom.

Zwiększ atrakcyjność domu

Większość kupujących decyduje się na nieruchomość w ciągu 30 sekund od jej obejrzenia, więc musisz upewnić się, że jej pierwsze wrażenie jest dobre, myśląc o zewnętrznej części domu, a także o wnętrzu. Pomalowanie drzwi wejściowych lub bramy, mycie okien, rozkładanie wiszących koszy, przycinanie żywopłotu i zamiatanie chodnika może uczynić twój dom bardziej przytulnym.

Ulepsz swoją nieruchomość i uporządkuj

Aby wnętrze domu wyglądało dobrze, pomyśl o posprzątaniu w środku. Nie musisz wykonywać godzin majsterkowania, ale podjęcie kroków takich jak naprawienie zepsutych drzwi szafki lub nadanie kuchni świeżego lakieru może pomóc uczynić Twój dom bardziej atrakcyjnym.

Usuń wszelkie zapachy, takie jak te wytwarzane przez zwierzęta domowe lub papierosy. Zapach świeżo upieczonego chleba lub świeżo parzonej kawy jest o wiele bardziej przyjazny. Pozbądź się również bałaganu – jeśli twoje półki są pełne ozdób, zdjęć rodzinnych lub książek, schowaj je. Usunięcie niepotrzebnych mebli może również uczynić dom bardziej przestronnym.

Zdefiniuj każdy pokój

Potencjalni nabywcy chcą mieć możliwość wyobrażenia sobie życia w domu. Jeśli więc wolna sypialnia została zamieniona we własną mini siłownię lub pokój zabaw dla dzieci, przywróć ją do pierwotnego celu. W końcu, jeśli nieruchomość jest reklamowana jako posiadająca cztery sypialnie, potencjalni nabywcy będą chcieli zobaczyć cztery sypialnie.

Wybierz dobrego agenta nieruchomości

Będziesz potrzebował agenta nieruchomości, który przyciągnie maksymalną liczbę wyświetleń, będzie miał mnóstwo doświadczenia w sprzedaży, dobrą wiedzę o okolicy i, najlepiej, niską opłatę.

Zapytaj agenta, w jaki sposób planuje sprzedać Twoją nieruchomość i na jakich stronach internetowych będzie reklamowana. Dowiedz się również, czy agent nieruchomości będzie zawsze obecny na wszystkich oględzinach z potencjalnymi kupcami.

Ustaw właściwą cenę

Ustalenie właściwej ceny nieruchomości nie jest łatwe. Pokusa polega na tym, aby spróbować uzyskać jak najwięcej, ale ustawienie zbyt wysokiej stawki powstrzyma niejednego przed oględzinami i złożeniem oferty.

Zajrzyj na strony z nieruchomościami, aby dowiedzieć się, jakie nieruchomości w Twojej okolicy są dostępne na rynku. To powinno dać ci wyobrażenie o tym, jaka jest realistyczna cena – jeśli zauważysz nieruchomość, która była na rynku od dłuższego czasu, może to sugerować, że jej cena była zbyt wysoka. Jeśli okaże się, że nie będzie zainteresowania, przygotuj się na obniżenie ceny.