3 miesięczne dziecko jest jeszcze bardzo uzależnione od rodziców. Nie umie nic powiedzieć, ma ograniczone ruchy, choć w tym czasie, zaczynają być one bardziej zauważalne, a świat poznaje z perspektywy wózka, albo rąk najbliższych osób. Co kupić takiemu maluchowi? Jak wzbudzić jego zainteresowanie? Podpowiadamy co może się przydać!

Prezent dla chłopca i dziewczynki

Potrzeby dzieci w wieku 3 miesięcy są bardzo zbliżone do siebie bez względu na płeć. Wszystkie potrzebują dużej ilości snu, odpowiedniego żywienia, bliskości i czułości, w tym czasie rozwijają się zmysły dotyku, wzoru i słuchu, a także zmysł ruchu. To czy kupujemy prezent dla 3 miesięcznego chłopca czy prezent dla 3 miesięcznej dziewczynki, nie jeszcze za bardzo znaczenia. Możemy oczywiście operować kolorem, albo kształtem, ale rodzaj zabawki nie będzie tutaj odgrywał głównej roli w oparciu o płeć.

3 miesięczne niemowlę reaguje na otaczające go dźwięki. Nic w tym dziwnego, bo nawet dzieci w wieku prenatalnym potrafią dać znać, że coś co słyszą im się podoba lub nie, poprzez ruchy w brzuszku mamy. Zabawki wydające dźwięki będą idealnym pomysłem na prezent dla 3 miesięcznego chłopca i dziewczynkiMoże być to sensoryczna przytulanka lub zawieszka na wózek lub łóżeczko, może być to karuzela na łóżeczko z funkcją muzyki, a nawet grzechotki, które będą wydawały różne dźwięki i łatwiej będzie je wziąć do rączki małej istocie.

Idealnie na prezent dla 3 miesięcznej dziewczynki i chłopca nada się Zestaw PREZENTOWY dla niemowląt – Wee B. Ready B. Toys dostępny w sklepie Bebetu.pl. W zestawie znajdziemy kolorowe gadżety, które zabawią niemowlaka na dłuższy czas: zebra z dzwoneczkiem, gryzaki, aktywne piłeczki i sensoryczne klocki.

Warto pamiętać o tym, że nawet jeżeli niemowlę nie będzie umiało utrzymać w rączce otrzymanego prezentu, to atrakcją dla niego będzie, jeżeli ktoś w jego otoczeniu zaszeleści lub zagrzechocze albo pozwoli takiej zabawki dotknąć i pomiętosić w dłoniach.