Większość ludzi w młodości próbowała wykorzystać cud cywilizacji jakim jest słowo pisane by przekazać innym swoje przemyślenia pisząc wiersze lub pochwalić się wyobraźnią pisząc opowiadanie lub powieść. Wielu od samego początku miała problem i przebywała pracę.

Brak czasu, zagubienie w pamięci wybitnego pomysłu lub po prostu zajęcie zaczęło się nudzić. W różnych księgarniach, czy to internetowych czy stacjonarnych widać codziennie nowe nazwiska, nowe tytuły. Ludzie próbują swoich sił by zarobić lub dla prostego spełnienia swoich ambicji. Zajęcie te choć czasochłonne może z czasem przynosić przyzwoite zyski.

Wzorując się na przykładzie sławnej pisarki J. K. Rowling, która początki pisania zaczęła od kawy w kawiarni i kawałka papierowej serwetki. Fabuła banalna, język tak samo niewyszukany a jednak była jedną z najlepiej zarabiających osób na świecie. Wytrwała. Miliony ludzi czyta jej książki każdego dnia. Duża część też populacji nadal kupuje jej książki dając jej zarobić.

Wg badań każdy człowiek średnio co pół roku ma wybitny pomysł wart milion. Ile czasu traci się dziennie na bezsensownym oglądaniu telewizji? Wystarczy parę minut dziennie, nawet nie codziennie. Stwórz świat albo dodaj ciekawe sytuację do naszego świata. Każdy ma wyobraźnię. Na początek wystarczy zarys historii. Zwykły plan, nawet bez dialogów bohaterów. Podziel sobie na rozdziały.

Henry Ford powiedział kiedyś “Nic nie jest szczególnie trudne do zrobienia, jeśli tylko rozłożyć to na etapy”. Czyli najpierw szkielet rozdziału, potem kolejny. Masz więcej czasu – rozbuduj pierwszy, dodaj opisy, dialogi, tajemnice, może coś humorystycznego. Ludzie uwielbiają się śmiać. Nikt Cię nie goni ani do niczego nie zmusza. Możesz pisać nawet parę lat. A co do wydania. Istnieje masa sposobów.

Samodzielne zlecenie druku i roznoszenie książek do księgarni lub umowa z wydawnictwami. Ale tym będziesz się zajmować potem. Specjalnie nie użyłem słowa “martwił”. Masz twór, towar warty prawdopodobnie bardzo wiele. Bądź swoim szefem, pokaż że hala produkcyjna Twojego mózgu wyrabia same arcydzieła. Zakosztuj luksusu słysząc dużą stawkę za Twoją wyobraźnię.