To, co pojawia się na naszym talerzu, ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Często zapominamy jednak o tym, że to, co jemy, może się przekładać również na nasz wygląd. Jeśli zatem naszym marzeniem jest zdrowa i piękna skóra, musimy pamiętać, że samo stosowanie drogich kosmetyków nie wystarczy. Co jeść, by w naturalny sposób wspierać swą skórę od wewnątrz?

Najprostszym, a jednocześnie najważniejszym krokiem do spełnienia marzeń o pięknej skórze jest jej odpowiednie nawadnianie. By osiągnąć ten cel, nie trzeba wiele. Wystarczy każdego dnia wypijać kilka szklanek wody, by utrzymać skórę w dobrej formie.

Zdrowa dieta, dzięki której skóra może dłużej zachwycać swym wyglądem, powinna uwzględniać obecność tych produktów spożywczych, w których znajdują się silne przeciwutleniacze. W walce z wolnymi rodnikami świetnie sprawdza się granat, choć i inne owoce mogą okazać się tu świetnym wsparciem. Wolne rodniki można też zwalczać za pomocą zielonej herbaty, która pobudza nas do działania i staje się zdrowszą alternatywą dla „małej czarnej”. Zdrowa skóra to również skóra elastyczna. Jak osiągnąć ten cel?

Dzięki tak wartościowej i zdrowej przekąsce, jaką są orzechy włoskie. Znajdujące się w nich kwasy tłuszczowe omega-3 wspierają skórę w procesie regeneracji, natomiast miedź sprawia, iż zwiększa się ilość wytwarzanego w naszym ciele kolagenu – substancji niezwykle ważnej dla zdrowia i piękna skóry. A w jakich produktach szukać witaminy E, nie bez powodu określanej mianem witaminy młodości? Wśród tych produktów, które są jej cennym źródłem, pojawia się słonecznik – zdrowa przekąska, którą można dodać również do gęstych zup lub sałatek. Czerwona fasola, dostarczająca sporych ilości cynku, to cenne wsparcie przy problemach z trądzikiem, natomiast cytrusy, kalarepa i aronia, jako źródła witaminy C, mogą się świetnie sprawdzić w walce ze zmarszczkami. Witamina C odgrywa też istotną rolę w chwili, gdy głównym problemem związanym z wyglądem skóry stają się kruche i pękające naczynka.

Zdrowa dieta to nie tylko szansa na utrzymanie lepszej formy. To podstawa dla każdego, kto chce się cieszyć pięknym wyglądem oraz zdrową skórą. Im wcześniej zadbamy o swe menu, tym lepiej dla nas i naszej urody.