Mezoterapia Gdańsk – co warto wiedzieć? Gdzie wybrać się na zabieg? Decydując się na każdego rodzaju zabieg najpierw powinniśmy poznać odpowiedzi na nurtujące nas pytania oraz zapoznać się, z czym to się je? Mezoterapia to niechirurgiczny, nieinwazyjny zabieg, który działa miejscowo. Polega on na dostarczaniu do skóry właściwej substancji leczniczych, odżywczych czy regenerujących. Inną nazwą tego zabiegu jest intradermoterapia. Podczas zabiegu powierzchniowa warstwa skóry zostaje nakłuwana cienką igłą. Odpowiednio dobrany preparat do pacjenta jest wstrzykiwany do komórek. Jeśli borykasz się z jakimiś kompleksami, chcesz poprawić swój wygląd i nadal się wahasz to koniecznie przeczytaj ten artykuł! On rozwieje Twoje wszystkie wątpliwości.

Mezoterapia – czas trwania zabiegu, odpowiedni okres wykonywania zabiegu

Preparaty, jakie są stosowane do zabiegu to sam kwas hialuronowy lub ten połączony z kofeiną, koktajlami witaminowymi, gliceryną lub śladowymi pierwiastkami. Czas w zależności od wykonywanego zabiegu waha się w granicach 30 – 60 minut. Pomimo, że zabieg mezoterapii nie przysparza wielkiego bólu to dla pacjentów z bardzo niskim progiem bólu stosowane jest znieczulenie (najczęściej jest to krem znieczulający). Najprościej pisząc zabieg mezoterapii wykorzystuje uraz skórny, by stymulować procesy naturalne, które regenerują skórę właściwą i komórki. Warto zaznaczyć, że po zabiegu mamy lepsze mikrokrążenie w tkankach podskórnych oraz szybsze i zwiększone procesy metaboliczne w komórkach tłuszczowych.

Pora roku to dość ważny aspekt w podejmowaniu decyzji o jakimkolwiek zabiegu. Wobec tego, czy aby na pewno zabieg mezoterapii igłowej można wykonywać latem? Zabieg mezoterapii można wykonywać latem, jednakże nie można z tym przesadzać i po wykonanym zabiegu należy stosować się do zaleceń osoby, która wykonała zabieg. Nie wolno opalać się na słońcu, ani w solarium przez okres miesiąca ze względu na to, że promieniowanie słoneczne i wysoka temperatura mogą zaszkodzić w miejscu wykonanego zabiegu. Warto, więc odczekać ten krótki okres, by cieszyć się wspaniałym efektem.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Tak, jak to bywa z wszystkimi zabiegami, czy to chirurgicznych, czy niechirurgicznymi najpierw warto zapoznać się ze wskazaniami i przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu. W końcu nikt nie chce narażać ani swojego zdrowia, ani życia, czy po prostu samego wyglądu. Do wskazań, by wykonać zabieg należą:

 • objawy starzenia – wraz z wiekiem nasza skóra zmienia się, niestety na gorsze, a zatem zabiegi mezoterapii pozwalają na stałe uzyskanie blasku, nawilżenia, jędrności skóry. Z kolejnymi latami na naszej skórze pojawiają się również zmarszczki, linie, worki pod oczami, cienie pod oczami, więc warto to wyeliminować i cieszyć się wiotką, jędrną skórą,
 • łojotok – to nic innego, jak nadmierne wydzielanie łoju ze skóry. Jest to schorzenie, z którym borykają się osoby w różnym wieku. Łojotok jest dyskomfortem zarówno dla nas, jak i nierzadko dla osób, które czują nieprzyjemny zapach od nas, więc warto pozbyć się tej przypadłości.
 • słabe i wypadające włosy – nie każdy może cieszyć się mocnymi, pięknymi i zdrowymi włosami, a włosy dodają niezwykłego wyglądu. W skórę głowy wstrzykuje się odpowiednio dobrane preparaty, które mają za zadanie wzmacniać cebulki włosów. Mezoterapia igłowa głowy też powstrzymuje sam proces wypadania włosów. Do momentu, jeśli włosy nie weszły w stan atrofii (zaniku) to zabieg mezoterapii skóry głowy może korzystnie wpływać na ich odrastanie i szybszy porost.
 • przebarwienia – zmiany barwy skóry. Zaburzenia melaniny wpływają się skóra zmienia swój naturalny kolor. Mezoterapia zapobiega powracaniu zmian przebarwieniowych, ale tylko wtedy, gdy jest stosowana wraz z peelingami czy laseroterapią.
 • cellulit – zmora wielu przeważnie kobiet. Cellulit jest spowodowany nieodpowiednim rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej. Mezoterapia pomimo, że nie gwarantuje całkowitego usunięcia cellulitu to zapewnia poprawienie zmian i poprawienie wyglądu skóry.

Mezoterapia igłowa nie może być wykonana, gdy występuje:

 • cukrzyca;
 • alergia, na którykolwiek ze składników stosowanych podczas zabiegu;
 • ciąża;
 • karmienie piersią;
 • choroba nowotworowa;
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
 • infekcje grzybicze, wirusowe, bakteryjne skóry.

Mezoterapia w Gdańsku – jak po zabiegu pielęgnować skórę?

Skórę po zabiegu mezoterapii igłowej należy pielęgnować, ale nie należy używać zwykłych kosmetyków, bo te mogą wywołać niepożądane efekty. Zaleca się stosowanie produktów z apteki, a są to najczęściej specjalne kremy. Jeśli czujemy potrzebę można stosować w celu dodatkowego ukojenia i nawilżenia wodą termalną.

Mezoterapia igłowa w Gdańsku – efekty

Efekty mezoterapii igłowej:

 • nawilżona, jędrna skóra;
 • brak zmarszczek;
 • brak zmarszczek i worków pod oczami;
 • usunięty lub zniwelowany cellulit;
 • lepiej ukrwiona skóra;
 • mniejsza widoczność przebarwień skóry;
 • brak problemów z wypadającymi włosami;
 • porost włosów.

Wiadomo, że skóra po zabiegu będzie bardziej wrażliwa, więc nie powinniśmy myć jej mydłem, ani żadnym zwykłym płynem, a jedynie delikatnie przemywać płynem antybakteryjnym. Na noc i rano należy smarować wybranym kremem z apteki. Pielęgnacja po zabiegu musi być lżejsza i delikatna, więc warto zaprzestać na około miesiąc ciężkich kosmetyków.

Czy przed zabiegiem z pacjentem lekarz wykonuje wywiad?

Zabieg mezoterapii może być wykonany profesjonalnie jedynie przez lekarza lub kosmetologa. Kosmetyczka nie może wykonać tego zabiegu, bo nie ma wystarczających kompetencji. Przed zabiegiem, jak każdym innym z pacjentem uprzednio jest przeprowadzony wywiad, wówczas dowiadujemy się, z czym wiąże się określony zabieg, poinformowani zostajemy o konsekwencjach przeciwwskazaniach i wskazaniach.

Mezoterapia igłowa w Gdańskiej Clinica Cosmetologica to nieinwazyjny zabieg, który warto wykonać, wówczas możemy polepszyć swój stan zdrowia, ale również pozbyć się kompleksów, z którymi się borykamy. Wiele osób ma problem z samoakceptacją, więc warto to poprawić i uatrakcyjnić swój wygląd. Plusem dla mezoterapii jest to, że praktycznie każdy może zdecydować się na nią, ponieważ nie posiada wielu przeciwwskazań.

Podsumowanie

Mezoterapia bardzo pozytywnie wpływa na nasz organizm. Dzięki niej możemy dłużej cieszyć się naszym młodym wyglądem. Decydując się na zabieg nie ma żadnego ryzyka i praktycznie żadnych przeciwwskazań. Mezoterapia ma pozytywne działanie w wielu obszarach naszego ciała, więc dzięki niej możesz naprawić element swojego ciała, który wywołuje u Ciebie kompleksy.