Jeżeli zdecydowaliśmy się rozpocząć przygodę z woskami zapachowymi to warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które usprawnią ich użytkowanie.

Trudno określić konkretną ilość wosku, która będzie odpowiednia. Oczywiście, że maksymalna objętość będzie uzależniona od wielkości miseczki znajdującej się w kominku. Dlatego woski zapachowe Bridgewater Candle są wygodne pod tym względem, że przypominają wyglądem tabliczkę czekolady. Dzięki temu łatwo połamać je na mniejsze kawałki i dozować ilość wosku.

Na początku warto rozpuścić w miseczce kominka jedną kostkę i sprawdzić czy taka ilość nam odpowiada. Zawsze można dołożyć kolejny kawałek lub jeśli lubimy eksperymentować to możemy pomieszać różne kompozycje zapachowe.

Kiedy powinniśmy wymienić wosk z kominka?

Trzeba pamiętać o tym, że woski Bridgewater Candle palą się nieco inaczej niż standardowe świece, które ulegają stopniowo wypaleniu. W przeciwieństwie do nich, wosk nigdy nie zniknie z miseczki i nie jest to jego wadą.

Wosk posiada w sobie kompozycje zapachowe, które ulatniają się podczas spalania. Kiedy przestaniemy czuć zapach to znak, że olejki uwolniły się już w całości i pora na nowy kawałek.

Jak długo nasz wosk będzie uwalniał aromat?

Długość użytkowania zależy w dużej mierze od tego jaką ilość wosku roztopimy w kominku oraz jak go przechowujemy jeżeli zdecydujemy się na zgaszenie podgrzewacza. Średnio jedna kostka to około 10 godzin zapachu.

Jeżeli rozpaliliśmy kominek tylko na chwilę, to warto odczekać aż wosk zastygnie, następnie zawinąć miseczkę folią aluminiową i odstawić w ciemne miejsce. Może i nie wygląda to estetycznie, ale dzięki temu nasz wosk dłużej zachowa swoje aromaty.

Jak usunąć skutecznie wosk z miseczki?

Kiedy nasz wosk straci już zapach, wystarczy zgasić podgrzewacz i poczekać, aż lekko zastygnie. Lepiej nie próbujmy wylewać jeszcze gorącego, płynnego wosku, którym możemy się poparzyć. Zastygniętą, ale jeszcze ciepłą i miękką substancją nie zrobimy sobie krzywdy, a z łatwością usuniemy zawartość z miseczki.