Sucha skóra, odwodniona, z przebarwieniami i do tego pokryta zmarszczkami nie jest Ci obca? Stosowałaś już wiele trików na poprawę kondycji cery ale nic nie działa, a proces starzenia skóry jest co raz bardziej widoczny? Metryczki oszukać nie możemy i prędzej czy później nasze ciało odczuje wiek. Warto jednak pamiętać, że nasza cera, nasza skóra odzwierciedla nie tylko to ile mamy lat. Widać na niej jak i co jemy, jak dużo ćwiczymy, z jak dużym stresem, brakiem snu się zmagamy, czy nadużywamy alkoholu i papierosów. Poza zmianą trybu życia możemy jeszcze wiele zmienić, aby dać naszej skórze ukojenie i starzeć się wolniej.

Collagen select – napój kolagenowy na bazie hydrolizatu kolagenu

Collagen Select https://vesmed.pl/collagen-select/ to suplement diety, dostarczający do organizmu kolagen. Kolagen to rodzaj białka, które stanowi kluczowy składnik tkanki łącznej w organizmach zwierzęcych, w tym u ludzi. Jest to najpospolitsze białko występujące w organizmie człowieka i stanowi około 30% całkowitej masy białek organizmu. Kolagen pełni wiele ważnych funkcji w organizmie, w tym zapewnienie strukturalnej integralności skóry, odpowiada za jej sprężystość, jędrność i elastyczność, pomaga również w utrzymaniu jej nawilżenia. Wraz z wiekiem, ilość kolagenu w skórze zmniejsza się, co powoduje pojawienie się oznak starzenia, takich jak zmarszczki, utrata jędrności, zwiotczenie i sucha skóra. Ponadto, ekspozycja na promieniowanie UV, zanieczyszczenia i inne czynniki środowiskowe mogą przyspieszyć proces utraty kolagenu w skórze. Suplementacja kolagenu może pomóc w zwalczaniu tych właśnie oznak starzenia się skóry.

Badania wykazały, że suplementacja kolagenem może poprawić jędrność i elastyczność skóry, zmniejszyć głębokość zmarszczek, zwiększyć jej nawilżenie i poprawić ogólny wygląd skóry. Kolagen może również pomóc w zmniejszeniu widoczności blizn i rozstępów. Ponadto, kolagen pomaga w ochronie skóry przed szkodliwymi skutkami ekspozycji na promieniowanie słoneczne, poprzez zwiększenie jej odporności na uszkodzenia i stymulowanie produkcji nowych komórek skóry. W ten sposób kolagen działa na korzyść zdrowia skóry, zapewniając jej piękny i młodzieńczy wygląd.

Zmarszczki, a bariera hydrolipidowa skóry

Aby zredukować zmarszczki należy działać na kilku płaszczyznach. Suplementacja preparatem Collagen Select jest niewątpliwie krokiem, za który Twoja skóra podziękuje. Kolagen pomoże jej odzyskać równowagę i promienny wygląd, ale niestety samo działanie od wewnątrz nie wystarczy, a do zachowania zdrowego i młodego wyglądu skóry potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja. Aby pielęgnacja działa prawidłowo musi być dobrana do potrzeb skóry, a sama skóra musi posiadać sprawnie funkcjonującą barierę hydrolipidową, która jest dla niej płaszczem ochronnym przed zanieczyszczeniami, bakteriami, grzybami i pozwala zachować odpowiedni poziom nawodnienia. W Twojej pielęgnacji powinny więc znaleźć się delikatnie myjące żele na bazie olejków, oleje natłuszczające, sera oraz delikatne kwasy złuszczające i odbudowujące naskórek, a przede wszystkim kremy odżywcze i głęboko nawilżające, okluzyjne i preparaty, które będą działały antyoksydacyjnie na Twoją skórę.

Połączenie suplementacji kolagenowej, z odbudowaniem bariery hydrolipidowej i odpowiednią, nawilżającą pielęgnacją, unikanie używek i ekspozycji na słońce, a także zdrowa dieta bogata w warzywa, owoce i zdrowe tłuszcze będzie idealnym sprzymierzeńcem w walce ze zmarszczkami i w dążeniu do posiadania pięknej, promiennej i jędrnej skóry bez żadnych defektów.