Odchudzanie

Ważne wybory - odchudzanie

Proces odchudzania zaczyna się najpierw w naszej głowie - na długo przedtem, zanim zdecydujemy się podjąć jakiekolwiek działania w tym kierunku. To nasze przekonania, historie dotyczące jedzenia czy wcześniejsze doświadczenia związane z pozbywaniem się dodatkowych kilogramów. Wszystko co już o sobie wiemy i wszystko, co do tej pory robiliśmy - albo nie robiliśmy, czyli nasze dotychczasowe wybory, stanie się podłożem, gdy zaczniemy się zastanawiać jak zacząć odchudzanie, które jest już w naszych planach.

Abyśmy mogli osiągnąć sukces w tej dziedzinie, warto ustalić cel, który będzie konkretny, możliwy do zmierzenia, osiągalny i określony w czasie, a przy tym - ważny, istotny dla nas. Jeśli zatem planujemy zrzucić określoną ilość kilogramów, niech to będzie możliwie mała cyfra z rozłożonym w czasie efektem. Najlepsze rezultaty osiągniemy skupiając się na małych krokach, czyli najmniejszych, regularnie powtarzanych działaniach które stopniowo będą nas przybliżały do celu.

Ponieważ odchudzanie jest procesem, niezwykle ważna będzie dla nas taka codziennie budowana motywacja, oparta na poczuciu własnej sprawczości, czyli przekonaniu, że mamy wszystko co potrzebne by osiągnąć to co zamierzyliśmy. Małe kroki powtarzane z sukcesem będą nas prowadziły we właściwym kierunku. Na tej drodze będziemy się uczyli nie tylko tego jak jeść zdrowo, ale także - jak wprowadzać codzienną aktywność fizyczną czy jak budować nowe, zdrowe nawyki.

To będzie czas codziennych, ważnych wyborów. Większość z nich będziemy rozstrzygali wobec samych siebie. Niezależnie od wsparcia najbliższych (niezwykle istotnego podczas odchudzania) to my sami przed sobą mamy być uczciwi i pewni siebie w odniesieniu do tego, co zjemy, co zrobimy a z czego zrezygnujemy ze względu na swoje zdrowie. Każdy wybór będzie wzmacniał - albo osłabiał - naszą motywację.

Więcej ciekawych informacji o skutecznym odchudzaniu, motywacji i utrzymywaniu wagi zawiera blog o odchudzaniu ZaczynamTeraz.pl

Wybory w Polsce